Павлоградський коледж ДВНЗ "НГУ"
ЗАПРОШУЄ НА ПІДГОТОВЧІ КУРСИ
Початок занять з 7 ЖОВТНЯ
Контактні телефони (05632)6-49-58, 099-70-33-677

Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв

Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв

Одним із критеріїв сталого розвитку суспільства виступає раціональне використання надр України, і подальше ефективне функціонування економіки держави можливе лише за умови переходу гірничо-видобувної і вугільної галузей до інноваційної моделі розвитку.

Голова комісії – Ревука Марія Вікторівна

Підготовка гірничих техніків-електромеханіків проводиться з 1989 року. За 21 рік існування випущено понад 1500 фахівців для вугільних підприємств України.

Студенти спеціальності мають змогу ознайомитися з ремонтними службами вугільних шахт регіону, спуститися у підземні виробки і на власні очі побачити роботу механізованих комплексів, обладнання для проведення підготовчих виробок, засоби транспортування вугілля, породи і матеріалів, підйомні машини, водовідливні установки.

Формуванню професійних компетенцій майбутніх гірничих техніків-електромеханіків сприяють знання, набуті в стінах технікуму, де навчальні аудиторії та лабораторії оснащені найсучаснішим шахтним обладнанням. Практичні навички роботи студенти здобувають під час екскурсій та виробничих практик. В цьому технікуму надає значну допомогу керівництво ВАТ «Павлоградвугілля».

Викладачі: Шаріна Вікторія Савеліївна, Сторожко Ірина Іллівна, Андрієвська Вікторія Вікторівна, Половна Тетяна Іванівна, Соколов Володимир Сергійович, Дубовська Людмила Миколаївна, Пономаренко Володимир Анатолійович.

Група Е-1-07 після першого навчального спуску в шахту

Випускники-горняки – наша гордість

«Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв»

Головна мета – підготовка для професійної діяльності на підприємствах вугільної галузі молодших спеціалістів – гірничих техніків-електромеханіків.

Кваліфікація – гірничій технік-електромеханік  з предметної області діяльності експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв.

Термін навчання:

 • денна форма (на базі 9 класів) – 3 роки 10 місяців;
 • заочна форма (на базі 11 класів) – 2 роки 8 місяців.

Спеціальність була ліцензована у 1989 році.  За час існування  підготовлено понад 3000 спеціалістів. Молодший спеціаліст – гірничий технік-електромеханік готується для керівництва, організації та безпосереднього виконання робіт з експлуатації, монтажу і ремонту гірничого обладнання шахт.

Фахівець гірничий технік-електромеханік повинен вміти:

 • обґрунтовано вибирати і підготовляти до експлуатації гірниче електромеханічне обладнання для конкретних гірничо-геологічних умов;
 • усувати і попереджувати неполадки в роботі гірничо-електромеханічного обладнання;
 • оформляти документацію на виготовлення, ремонт та поставку запчастин і обладнання,
 • здійснювати основні техніко-економічні розрахунки з ремонту, монтажу, обслуговуванню електромеханічного обладнання вугільних підприємств;
 • усувати неполадки в автоматичних пристроях,
 • організовувати і проводити поточний ремонт гірничих машин і електромеханічного обладнання, слідкувати за якістю ремонту,
 • складати графіки планово-попереджувального ремонту машин і механізмів,
 • контролювати дотримання охорони праці та правил техніки експлуатації гірничого обладнання та апаратури;
 • вести облік планових завдань, продуктивності праці, обсягів робіт з ремонту та обслуговування гірничого електромеханічного обладнання,
 • забезпечувати безпечне проведення робіт, здійснювати контроль за дотриманням охорони природи і надр при проведенні робіт,
 • забезпечувати високий рівень трудової дисципліни на дільниці.

Молодший спеціаліст – гірничий технік-електромеханік може працювати на діючих підприємствах вугільної промисловості, у проектних,  пошукових і науково-дослідних організаціях на посадах механіка дільниці, майстра по ремонту обладнання, електромеханіка зміни або дільниці, а також на посадах, які заміщуються молодшими спеціалістами відповідно до типових, галузевих та інших номенклатурних посад лаборанта, слюсаря по обслуговуванню стаціонарного обладнання.

А також у якості механіка спецавтоматики, гірничого майстра дільниці автоматизації служби АСУ шахти;  гірничого майстра дільниці ВТБ; помічника начальника дільниці ВТБ по сейсмопрогнозу.

Пошук по сайту