14 жовтня – День захисника України

Дата публікації: 14.10.2015

Рисунок1Подвиги захисників України – це та велика і велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодним змінам у сучасному мінливому світі.

Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.

Бажаємо Вам незламної волі, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, звершення всіх Ваших мрій і побажань, високих досягнень у нелегкій праці на благо держави.

ЦЕ ЦІКАВО!

Свято припадає  у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва.

Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується з ідеями захисту від ворогів: згідно з літописом, князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи, присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня — одним з найважливіших днів для козаків: тоді вони проводили свої ради, на яких обирали нового гетьмана або кошового отамана.

У XX столітті козацькі традиції успадкували борці за незалежність України – армія Української Народної Республіки і Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.

Автори статті група К-1-13

Пошук по сайту