25 січня — Тетянин день (свято всіх студентів)

Дата публікації: 25.01.2013

25 січня, у день великомучениці Тетяни Хрещенської у 1755 році російська імператриця Єлізавета Петрівна створила у Москві університет. Тож свято асоціюється із днем студентства. Студентам взагалі пощастило — вони мають аж два власних свята: 17 листопада — Міжнародний день студента і 25 січня — Тетянин день.

Ймовірно, це єдиний в історії випадок, коли на один і той же день претендують і служителі церкви і студентство, причому кожна сторона розуміє свято на свій манер. З “Житія святих” ми дізнаємося, що дочка римського консула Татіана зазнала жорстоких переслідувань за віру Христову: їй виколювали очі, різали бритвами, намагалися спалити, але кожного разу Бог карав її ворогів, а Тетяні посилав зцілення, навіть леви, випущені з клітки, лагідно лизали їй ноги. Вражені її стійкістю, кати відмовлялися виконувати накази, просили у Тетяни прощення і ставали на її бік. Суд засудив її до смерті. Пізніше вона була зарахована до лику святих.

Вітаємо викладачів, співробітників та студентів  з Днем студента та  Днем Тетяни.

В Павлоградському технікумі працюють 5 викладачів та 4 співробітниці, навчається 11  студенток  з прекрасним ім’ям Тетяна.

den_tatiany

Пошук по сайту