День усіх закоханих

Дата публікації: 12.02.2016

valentinДень святого Валентина – один з наймолодших свят України. Масово це свято відзначається в Західній Європі і в США з ХIII століття. В Україні – з початку 90-х років минулого століття.

Класичною емблемою Дня святого Валентина вважаються червоні троянди і «валентинки», що з’явилася ще в XV столітті. Її винахід приписується герцогу Чарльзу Орлеанскому, який, борючись у в’язниці з нудьги, складав любовні послання своїй дружині. До XVI-го століття «валентинки» отримали велику популярність. У наші дні «валентинку» цілком можна надіслати електронною поштою.

Як День Святого Валентина відзначають у різних країнах

Валентинів день в Англії та Шотландії в старовину супроводжувався таким звичаєм. Молоді люди клали до мішечка відповідну їхньому числу кількість квитків, з позначеними на них іменами молодих дівчат; потім кожен виймав один такий квиток. Дівчина, ім’я котрої діставалось таким чином молодій людині, ставала на наступний рік його «Валентиною», а він — її «Валентином». Це передбачало на цілий рік відносини між молодими людьми, подібні до тих, що, за описом середньовічних романів, були між лицарем та його «дамою серця». Про цей звичай згадує у своїй знаменитій пісні шекспірівська Офелія. Ще донині Валентинів день в Шотландії та Англії дає молоді привід для різноманітних жартів та розваг.

В Англії існувало повір’я, за яким перший мужчина, що його зустрічала дівчина 14 лютого, повинен був стати її Валентином — хоче вона цього чи ні. Але дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляли з зав’язаними очима.

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов’язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір’ям, лежать мощі святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закоханих» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої. Загалом, святкування не відрізняється від аналогічних у Європі чи Америці. День святого Валентина особливо поширений серед молоді. Літнє покоління сприймає його як чудернацьку примху «погано вихованих дітей та онуків» або як шкідливий імпортований звичай західної цивілізації.

Останніми роками День Святого Валентина набув і політичного звучання. Він був заборонений у Саудівській Аравії та Ірані. 2004 року радикальна група індуїстів «Шив Сена» демонстративно спалювала «валентинки» в Мумбаї.

Деякі цікаві факти про свято всіх закоханих

  • До 14 лютого випускається безліч вітальних листівок-валентинок: як простих, так і витворів мистецтва. А у минулих роках були навіть листівки, прикрашені золотом і мереживом.
  • Фіни відзначають 14 лютого День любові, дарують один одному подарунки у формі серця. А також у цей день дарюуть подарунки мамам, тому що жіночого дня, подібно 8 Березня, у Фінляндії немає.
  • У Японії проводять конкурс на найгучніше любовне послання. Юнаки й дівчата піднімаються на сцену і по черзі кричать щосили усе, що хочуть, своєму улюбленому. Переможець одержує приз.
  • Англійці посилають любовні послання для своїх тварин, особливо собакам і коням.
  • В Америці у ці дні продається 108 мільйонів троянд, переважно червоних, а на цукерки в ці дні витрачають 692 мільйони доларів!
  • Значна частина «валентинок» анонімна й без зворотньої адреси, написана лівою рукою , що надає посланню таємничість. Зате після свята додається робота приватним детективам: вони одержують досить багато замовлень щодо встановлення особистості відправників «валентинок».

Любов є найбільшою рушійною силою у всьому світі. Це те, заради чого чоловіки готові подолати гори, а жінки слідувати за своїм коханим навіть на край світу. Про неї написано і сказано так багато, що здавалося б нічого нового вже сказати просто не можливо, але це не так, адже кожен із нас знайде ті, особливі, слова, які будуть нести проміння ніжності і світла саме з ваших вуст.

І саме у День закоханих усі ми один від одного очікуємо, але більш готуємо один одному, маленькі і немеленькі сюрпризи. Це може бути будь-що, і не має різниці яку цінність матиме цей сюрприз. Головне, щоб він був від щирого серця:) Тож не бійтись дарувати теплі слова своїм коханим ♥

***

У кожної людини є свій янгол,
Який охороняє від негод, від суєти,
А більшого мені й не треба в цьому світі
Адже мій янгол – то є ти.

Мені не треба тих вражаючих промов,
Мені не треба тої пафосної гри,
Так холодно, неначе це озноб,
Зігрій мене, зі мною говори.

І щоб не сталося, куди б ми не потрапили:
Під кулі, чи під дощ, куди б ми не пішли.
Байдуже все, хай що погане станеться,
Прошу тебе, зі мною говори.

Зимою, влітку, восени, весною
Не треба, мила, просто не мовчи.
Нехай всі люди проти нас війною,
Прошу тебе, зі мною говори.

Хай навіть разом ми та на сухій траві
Під зорями – вони такі прекрасні,
Неначе тиша – це єдине, що потрібно нам в житті,
Але прошу тебе, зі мною говори,
Бо голос твій – то є для мене щастя.

Віталій Камсков

P.S.: Більше вам кохання і приємних моментів у вашому житті;)

Газета ONLINE

Пошук по сайту