Екологічний податок за І квартал 2013 року сплачується за новими ставками

Дата публікації: 05.04.2013

     Про це повідомив заступник начальника Західно-Донбаської ОДПІ Дніпропетровської області ДПС Володимир Джавун під час зустрічі з платниками податків.

     Законом України від 20.11.2012 року №5503-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України  щодо перегляду ставок деяких податків та зборів», який набрав чинності з 04.01.2013 року,  змінено ставки екологічного податку, а саме – вони збільшені в середньому на 7,9 відсотка.

При його обчисленні за період з 1 січня по 3 січня включно платники екологічного податку застосовують 75% від ставок, що діяли у 2012 році. А починаючи з 4 січня – 75% від нових ставок екологічного податку, передбачених Законом № 5503.

Таким чином, у зв’язку зі зміною ставок платники екологічного податку за І квартал 2013 року подають до органів ДПС одну податкову декларацію з екологічного податку за звітний період з відповідними додатками. Тобто починаючи з 1 січня по 3 січня включно – за старими ставками, а з 4 січня по 31 березня включно – за новими ставками.

Відповідно при обчисленні податкових зобов’язань по екологічному податку за ІІ, ІІІ та ІV квартали застосовуються повністю нові ставки податку, встановлені Законом № 5503.

Також Володимир Джавун зазначив, що з 1 січня 2013 року усувається подвійне оподаткування екологічним податком за розміщення відходів на спеціально відведених місцях чи об’єктах, що розміщені на власних територіях. Відповідно, при тимчасовому зберіганні відходів суб’єкти господарювання не сплачуватимуть екологічний податок у разі наявності у них договору на видалення та утилізацію відходів з комунальними або спеціалізованими підприємствами та передачі відходів, у встановлені цим договором терміни, на утилізацію та захоронення.

Західно-Донбаська ОДПІ Дніпропетровської області ДПС

Пошук по сайту