ЕКСПРЕС – ІНФОРМАЦІЯ ВІД ЗАХІДНО-ДОНБАСЬКОЇ ОДПІ

Дата публікації: 30.06.2013

Розмір літер у назві покупця та продавця податкової накладної

    Невідповідність розміру літер, якими у податковій накладній зазначені найменування продавця та покупця, розміру літер найменувань цих осіб, зазначених у статутних документах, не є підставою для визнання накладної як такої, що заповнена з порушенням, за умови дотримання інших вимог заповнення податкової накладної.

Відмова у прийнятті податкової звітності

     У разі подання платником податків податкової декларації з ПДВ, заповненої з порушенням вимог п.48.3 та 48.4  ст.48 Податкового кодексу України, територіальний орган  Мін доходів України зобов»язаний надати платнику письмове повідомлення про відмову у прийнятті декларації із зазначенням причин відмови:

– у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв»язку, – протягом п»яти робочих днів з дня її отримання;

– у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника – протягом трьох робочих днів з дня її отримання.

КВЕД ДК 009:2005

     З 01.01.2012 р. набрав чинності КВЕД ДК 009:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. №457, на заміну КВЕД ДК 009:2005.

Водночас наказом Мінекономрозвитку України від 07.02.2013 р.№113 на період до 31.12.2013 р. відновлено чинність КВЕД ДК 009:2005, тому у 2013 р. він є чинним.

Західно-Донбаська ОДПІ нагадує про оновлений державний реєстр РРО

З 4 червня 2013 року набрав чинності наказ Міндоходів України від 04.06.2013 р.  № 144, яким затверджено у новій редакції Державний реєстр РРО.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року в Україні набули чинності законодавчі норми про дистанційний моніторинг касових операцій, які передбачають впровадження системи електронної касової звітності.

Користувачам касових апаратів необхідно доопрацювати свою касову техніку, яка б могла формувати контрольно-звітну інформацію в електронному вигляді.

З питань підключення зовнішніх модемів або доопрацювання внутрішнього програмного забезпечення РРО, необхідно звертатись до виробників касових апаратів або центрів сервісного обслуговування.

Податкова знижка на іпотеку

       Платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валюті, фактично сплачену протягом звітного податкового року. Таке право виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як його основне місце проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Податкова знижка на навчання

     Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім»ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, оскільки він вже не перебуває на їх утриманні. У разі якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.

Розгляд звернень громадян на контролі Західно-Донбаської ОДПІ

     Щомісяця до Західно-Донбаської ОДПІ надходять звернення від громадян з тих чи інших питань податкового напрямку. Кожне звернення ретельно опрацьовується фахівцями податкової служби у строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян».  Таким чином, податківці мають змогу дослідити та проаналізувати найбільш актуальні питання, що цікавлять платників податків.

Так, за січень-червень 2013 року до Західно-Донбаської ОДПІ надійшло 27 письмових звернень від громадян, що на 8 звернень менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На всі звернення були надані кваліфіковані і своєчасні відповіді.  Питання, з якими найчастіше звертаються громадяни стосуються контрольно-перевірочної роботи, про використання найманої праці без офіційного оформлення. Значною мірою зменшилась кількість звернень громадян щодо нарахування податку з доходів фізичних осіб, оподаткування підприємницької діяльності.

Західно-Донбаська ОДПІ про сервіс «Пульс »

     Співробітниками Західно-Донбаської ОДПІ приділяється значна увага оперативності і злагодженості роботи усіх структурних підрозділів по відпрацюванню звернень, отриманих на антикорупційний сервіс «Пульс».  Працівники Міндоходів України за телефоном (044)-284-00-07 цілодобово приймають звернення про корупційні та інші неправомірні дії працівників Міндоходів  та повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.

Протягом січня-червня 2013 року на популярний сервіс надійшло 6 дзвінків від платників податків Західнодонбаського регіону. Усі звернення були докладно розглянуті та проаналізовані, проведена робота із заявниками по залагодженню спірних питань щодо оподаткування.

З наступного року сумлінних платників перевірятимуть «віртуально»

         Вже з 1 січня 2014 року платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, зможуть скористатися новим сервісом – електронною перевіркою. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міністерства доходів і зборів України  про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення.

За рік, з 1 січня 2015 року, цю новацію буде розповсюджено на представників мікро-, малого та середнього бізнесу, що перебувають на загальній системі оподаткування. Нарешті, з початку 2016 року зможуть «замовити» собі проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки всі категорії платників податків в Україні.

За оцінками фахівців Міндоходів, перехід до практики електронних перевірок дозволить не тільки підвищити якість і ефективність податкового аудиту, а й знизить адміністративне навантаження на платника податків. Із запровадженням електронної перевірки очікується значне скорочення часу на проведення аудиту та адміністративних витрат як для бізнесу, так і для держави.

Право на електронну перевірку матимуть платники податків з незначним ступенем ризику на підставі заяви, у якій крім загальних облікових даних зазначається інформація про податкові періоди господарської діяльності, що підлягають перевірці; систему оподаткування, що застосовується платником податків; перелік податків, які будуть перевірені під час проведення електронної перевірки тощо.

Платник податків сам визначатиме податкові періоди, за які буде проводитися електронна перевірка, за умови, що за ці періоди не проводились документальні планові або позапланові перевірки (з відповідних питань, які платник податків має намір перевірити).

Відповідний наказ Міністерства доходів і зборів України щодо порядку проведення електронних перевірок від 03.06.2013 № 143, був зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 червня 2013 року (№950/23482) та вступає в дію з 1 січня 2014

Пошук по сайту