ЕКСПРЕС – ІНФОРМАЦІЯ ВІД ЗАХІДНО-ДОНБАСЬКОЇ ОДПІ

Дата публікації: 12.07.2013

Для здійснення діяльності арбітражного керуючого необхідно зареєструватися самозайнятою особою

       Особи, які планують здійснювати незалежну професійну діяльність, повинні стати на облік у територіальних органах Міндоходів України як самозайняті особи та отримати відповідну довідку. Зробити це необхідно за місцем свого постійного проживання.

Арбітражні керуючі як особи, що провадять незалежну професійну діяльність, мають право на відрахування з суми доходу документально підтверджених витрат, необхідних для ведення такої діяльності. Якщо ж у такого платника відсутня довідка про взяття на облік, об’єктом оподаткування є  доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Для визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб розраховується середньомісячний оподатковуваний дохід.

Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як отриманий загальний річний оподатковуваний дохід, зменшений на суму документально підтверджених річних витрат, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких здійснювалася діяльність.

Оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється відповідно до положень ст. 178 Податкового кодексу України.

 

Суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності зможуть швидше отримувати  товар із-за кордону

      Київська міжрегіональна митниця Міндоходів почала здійснювати митне оформлення імпортованих в Україну товарів без їх фізичного пред‘явлення митниці призначення. Тобто одразу після перетину митного кордону товар випускається у заявлений підприємцем митний режим.

Міністерством розроблено відповідне програмне забезпечення та проведено по митній системі Міндоходів пілотний проект, який підтвердив готовність митниць до виконання таких процедур.

У такий спосіб київські працівники Міндоходів дистанційно випустили у вільний обіг перші 8 партій товару, які перетнули митний кордон України та знаходились у пунктах пропуску в Волинській та Чернігівській областях.  Без доставлення до митниці товар з кордону поїхав у місце призначення, визначене підприємством.

Застосування такої процедури декларування товарів значно економить імпортерам час, кошти та надає можливість мінімізувати безпосередній контакт з працівниками Міндоходів.

Для здійснення митного оформлення за такою процедурою підприємцю ще до фактичного ввезення товару в Україну достатньо направити в митницю призначення попередню митну декларацію, яка і буде підставою для випуску товару у митний режим після перетину ним кордону.

Згідно з положеннями Митного кодексу України, за умови дотримання заходів тарифного та нетарифного регулювання за такою схемою можуть оформлятись всі товари (крім підакцизних), за якими відсутні ризики.

 

Втратили документи пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів –повідомте орган Міндоходів

        У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів платник зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити орган Міндоходів за місцем обліку.

Крім того, платнику необхідно відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу Міндоходів.

Нагадаємо, для цілей оподаткування платник податків і зборів повинен вести облік доходів, витрат та інших показників на підставі зазначених документів. Формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами – не допускається.

Суб’єкт господарювання зобов’яаний забезпечити зберігання документів (вказаних в абзаці першому), не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи.

Відповідна норма передбачена ст.16, 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.

 

Затверджено порядок замовлення електронних податкових перевірок

     Наказом Міністерства доходів і зборів від 03.06.2013р. №143 затверджено порядок подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки.

У заяві, яка подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до передбачуваного початку проведення електронної перевірки, окрім загальних облікових даних, в обов»язковому порядку зазначається інформація про:

– податкові періоди, що підлягають електронній перевірці;

– систему оподаткування;

– перелік податків, які підлягають перевірці;

– ведення в електронному вигляді бух обліку, зокрема первинних документів;

– надання разом із заявою документів, пов»язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів;

– спосіб надання документів.

 

Звітування за нововідведеною земельною ділянкою

      Згідно з п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають територіальному органу Міндоходів України за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст..46 Податкового кодексу, з розбивкою  річної суми рівними частками за місяцями.

За нововідведені земельні ділянки або  за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним відповідно до п.286.4 ст.286 Податкового кодексу.

Суб»єкт господарювання, який на початку року не був платником плати за землю та протягом року отримав право власності (користування) на земельну ділянку, подає територіальному органу Міндоходів України за місцезнаходженням земельної ділянки річну податкову декларацію з плати за землю або щомісячні декларації за типом «Звітна».

Якщо суб»єкт господарювання на поточний рік вже звітував за земельні ділянки, що перебувають у його власності (користуванні), а протягом року отримав право власності (користування) на інші земельні ділянки в межах адміністративно-територіальної одиниці, то такий суб»єкт має надати нову звітну декларацію за місцезнаходженням таких земельних ділянок протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, в якому виникло право на земельну ділянку.

Звернення громадян – привід для оперативного реагування.

       В І півріччі 2013 року 27 осіб скористались своїм законним правом на звернення до Західно-Донбаської ОДПІ. Також надійшло 4 колективних звернення від 21 громадянина.

Громадяни повідомляючи про будь-які порушення податкового законодавства, відстоюють свої інтереси та мають нагоду виявити активну громадсько-соціальну позицію.

В І та ІІ кварталах поточного і минулого років скарги на недоліки у роботі, неправомірні дії та корупційні дії працівників органів не надходили.

Проаналізувавши суть звернень, можна стверджувати, що громадяни звертаються переважно з питань контрольно-перевірочної роботи, ухилення від сплати податків, виплати зарплати «у конвертах».

Всі звернення розглянуто в терміни, встановлені законодавством та надано вичерпну відповідь, про що свідчить відсутність повторних звернень.

Кожен запит, пропозиція або заява не залишається поза увагою працівників Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.

Пошук по сайту