Павлоградський коледж запрошує на навчання
Контактні телефони (0563)20-49-58, (099)703-36-77

ЕКСПРЕС – ІНФОРМАЦІЯ ВІД ЗАХІДНО-ДОНБАСЬКОЇ ОДПІ

Дата публікації: 19.07.2013

Нарахування єдиного внеску на суму орендної плати

Чи нараховується єдиний внесок на суму орендної плати?

    Відповідно до п.1 частини 1 ст.4 Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці.

Єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995р. №108/95-ВР «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відносини, які виникають між власником майна (наймодавцем) та особою, яка винаймає таке майно (наймачем), регулюються договором найму (оренди) (ст..759 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-IV) та не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг.

Єдиний внесок на суму орендної плати згідно з договором найму (оренди) майна не нараховується.

 Облік доходів платників єдиного податку п»ятої групи

За якою формою платники єдиного податку п»ятої групи ведуть книги обліку доходів та обліку доходів і витрат?

Відповідно до п.296.1 ст.296 Податкового кодексу платники єдиного податку ведуть облік доходів у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 та 296.1.2 п.296.1 ст.296 Податкового кодексу.

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої та п»ятої груп, які не є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форма Книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Платники єдиного податку третьої та п»ятої груп, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

До затвердження Міністерством доходів і зборів України форм Книги обліку доходів платників єдиного податку п»ятої групи, які не є платниками ПДВ, та Книги обліку доходів та витрат платників єдиного податку п»ятої групи, які є платниками ПДВ, платникам слід використовувати форми книг, затверджені наказом Мінфіну України від 15.12.2011р.№1637.

Продаж товару платником єдиного податку другої групи юридичній особі

Чи має право платник єдиного податку другої групи продавати товар юридичній особі – неплатнику єдиного податку

 

Нормами пп.2 пп.291.4 ст.291 Податкового кодексу визначено, що платником єдиного податку другої групи є фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.

Платники єдиного податку другої групи не мають право здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, юридичним особам – неплатникам єдиного податку, проте обмеження продажу товарів платниками єдиного податку другої групи юридичним особам-неплатникам єдиного податку законодавством не передбачено.

Чи потрібно сплачувати громадянам податок на нерухоме майно?

В цьому році сплачувати громадянам податок на нерухоме майно непотрібно. Відповідно до Закону, податок на нерухомість платники будуть сплачувати вже у 2014 році за поточний 2013 рік, –   про це розповіла начальник Західно-Донбаської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області Ірина Яремчук під час зустрічі з місцевими засобами масової інформації..

Окрім того, передбачаються пільги у відповідності до розмірів житлової нерухомості. Наприклад, щодо квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв., будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв. та квартир і будинків – 370 м. кв.

Для власників квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м²,  будинків з житловою площею не більше 500 м² та власників квартир та будинків, де житлова площа не перевищує 740 м², ставка податку буде не більше 1%, а у разі перевищення – 2,7 % від мінімальної заробітної плати (встановленої на 1 січня поточного року).

Громадяни, які вже сплатили податок до бюджету, в першу чергу, повинні до кінця цього року прийти в податкову інспекцію за місцем своєї реєстрації та здійснити звірку нерухомого майна. Сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році, – повідомила начальник інспекції Ірина Яремчук.

Із питань оподаткування нерухомості громадяни  можуть звернутися до Центру обслуговування платників податків при Західно-Донбаській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, що за адресою: м.Павлоград вул. Верстатобудівників 14а.

Пошук по сайту