ЕКСПРЕС – ІНФОРМАЦІЯ ВІД ЗАХІДНО-ДОНБАСЬКОЇ ОДПІ

Дата публікації: 16.08.2013

У разі тимчасового припинення господарської діяльності – не забувайте звітувати!

     Якщо платник податків вирішив на певний період призупинити ведення своєї  господарської діяльності, то звітувати потрібно у будь-якому випадку.

Платник податків зобов’язаний за кожний звітний період подавати податкові декларації до органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Звітність подається в один із таких способів:

– особисто платником або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– надсилається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Зверніть увагу! Подавати звітність в електронному вигляді значно зручніше. Адже платники податків мають змогу заощаджувати час – а це один із головних чинників успішного ведення бізнесу.

Застарілі моделі касових апаратів будуть вилучені з Державного реєстру РРО!

      Нагадуємо, що починаючи з 2013 року користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Саме для цього реєстратори розрахункових операцій мають бути оснащені електронними стрічками, на яких формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів, та модемами. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації Міністерства доходів та зборів України.

Але разом з тим, щоб спростити період адаптації до нових умов роботи, нормами чинного законодавства України визначено, що штрафні санкції за неподання звітності про використання реєстраторів розрахункових операції в електронному вигляді до платників податків у 2013 році застосовуватися не будуть.

Звертаємо Вашу увагу, що 2 серпня Міністерство доходів і зборів затвердило Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій №317 у новій редакції, з урахуванням моделей реєстраторів, внесених відповідними наказами Міністерства доходів і зборів України, ДПС України та рішеннями Державної комісії з питань електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України. Зазначений реєстр розміщено на субсайті ГУ Міндоходів у м. Києві (www.kyiv.minrd.gov.ua) єдиного веб – порталу Міністерства доходів  і  зборів України у рубриці «Законодавство».

 Чи можна звертатись на «Пульс» щодо неякісного обслуговування?

   Ефективний сервіс «Пульс Міністерства доходів і зборів України» приймає звернення громадян стосовно проблемних питань роботи відомств і забезпечує зворотнй зв’язок податкової та митної служби з платниками податків. Попереджує труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень, неякісне обслуговування.

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу “Пульс” Міністерства доходів та зборів для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.

 Змінились посадові особи на підприємстві – необхідно замінити ключі діючим посадовим особам

      Для оновлення посилених сертифікатів посадових осіб необхідно укласти новий договір “Про визнання електронних документів” з податковою інспекцією в електронному вигляді. Повторно його сформувати у програмному забезпеченні «ДПС Захист звітності» або за допомогою сервісу «iFin Zvit»*. Договір підписується особистими ключами посадових осіб, електронною печаткою та відправляється до Міндоходів.

Для уточнення реквізитів, необхідних для заповнення відповідних полів договору “Про визнання електронних документів” та отримання ключів електронного цифрового підпису суб’єктам господарювання необхідно ознайомитись із необхідною інформацію на сайті: www.cskidd.gov.ua та прийти до Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, каб. №803.

Інформація від Західно-Донбаської ОДПІ  про зміни до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості

       Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості” від 04.07.2013 N 403-VII, яким, зокрема, передбачено, що у 2013 році контролюючі органи не нараховують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичним особам – платникам податку, і цей податок фізичними особами не сплачується.

Відтак, нарахований за 2013 рік податок власники об’єктів житлової нерухомості будуть сплачувати у 2014 році. Разом з тим, до кінця звітного року, тобто до 31 грудня, вони, звернувшись до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації, можуть звірити дані оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів із даними, що є у підрозділах Міндоходів, –   про це розповіла начальник Західно-Донбаської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області Ірина Яремчук під час зустрічі з місцевими засобами масової інформації.

Окрім того, Закон суттєво збільшив розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга, незалежно від кількості об’єктів. Так, за новими правилами, не сплачуватимуть податок власники квартир, сумарною житловою площею, не більшою від 120 кв. м. Для власників будинків „пільгова площа” передбачена у розмірі 250 кв. м., знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо ж ви є власником квартири та будинку одночасно, при цьому їх загальна житлова площа не перевищує 370 кв. м., ви також не сплачуватимете податок на нерухомість.

Разом з тим, якщо ваша площа нерухомості буде більшою за вищезазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують встановлений розмір.

Нововведенням є той факт, що пільгових метрів не матимуть ті громадяни-власники житла, хто використовує об’єкти його для одержання доходів. Зокрема, здає в оренду, лізинг або використовує у підприємницькій діяльності,

Щодо ставок податку, то вони будуть диференційовані. За квартири, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, сплачуватиметься не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п). У разі перевищення – 2,7%. Власникам будинків нарахують не більше 1 відсотка м.з.п., якщо житлова площа не перевищує 500 кв. метрів, та 2,7%; у разі перевищення.  Господарям квартир та будинків ­– 1 відсоток м.з.п. за житлову площу до 740 кв. метрів та  2,7%, за наступні метри.

Є приємне нововведення і для юридичних осіб. Їм продовжено термін подання декларації з податку на нерухомість з „1 лютого” до „20 лютого”.

Громадяни, які вже сплатили податок до бюджету, в першу чергу, повинні до кінця цього року прийти в податкову інспекцію за місцем своєї реєстрації та здійснити звірку нерухомого майна. Сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році, – повідомила начальник інспекції Ірина Яремчук.

Із питань оподаткування нерухомості громадяни  можуть звернутися до Центру обслуговування платників податків при Західно-Донбаській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, що за адресою: м.Павлоград вул. Верстатобудівників 14а.

Пошук по сайту