Експрес–інформація від Західно-Донбаської ОДПІ

Дата публікації: 18.05.2013

Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі

   Підключення РРО, що створюють контрольну стрічку в електронному вигляді  

       З чого потрібно починати, аби підключити РРО, що створюють контрольну стрічку в електронному вигляді?

       У суб’єктів господарювання існує два шляхи виконання вимог законодавства:

перший — придбання РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми;

другий — доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передання звітної інформації.

З цих питань суб’єктам господарювання рекомендуємо звертатися до центрів сервісного обслуговування (далі — ЦСО).

Відповідальність за неподання звітності

       Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) передбачено, що до 01.01.2013 р. виконання вимог, установлених абзацами другим і третім п. 7 ст. 3 цього Закону (передання звітів в електронному вигляді), здійснюється суб’єктами господарювання на добровільних засадах. Чи застосовуються з 01.01.2013 р. штрафні санкції у разі неподання зазначених звітів в електронному вигляді?

Відповідальність за неподання до органів ДПС звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку у разі обов’язковості її подання передбачено починаючи з 01.07.2013 р.

Користувачам РРО слід звернутися до ЦСО для придбання РРО нового покоління або установки відповідних модемів на наявні РРО з метою виконання вимог законодавства у термін до 01.07.2013 р.

З 01.07.2013 р. набирає чинності п. 9 ст. 17 Закону про РРО, нормами якого передбачено, що до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за неподання до органів ДПС звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку в разі обов’язковості її подання застосовуватимуться фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).

Подання звітності після приєднання модему до існуючого РРО

       Чи обов’язкове подання звіту за формою № 3ВР-1 до податкового органу після установки модему на старі РРО?

Нормами законодавства змінено порядок подання звітності. Так, замість подання звітності на паперових носіях один раз на місяць передбачено подання звітності на базі технології, розробленої Нацбанком України, дротовими або бездротовими каналами зв’язку.

Для тих категорій платників, які відповідно до абзаців другого та третього п. 7 ст. 3 Закону про РРО не зобов’язані передавати звітну інформацію з РРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку, залишається обов’язковим подання звітності на паперових носіях за формою № 3ВР-1 один раз на місяць до 15 числа місяця, наступного за звітним.

Кількість перевірок зменшиться

       Яка користь для суб’єктів господарювання від запровадження контрольної стрічки в електронній формі?

Основною метою прийняття зазначених норм є створення комфортніших умов для суб’єктів господарювання. Зокрема, передання інформації в електронному вигляді органам ДПС надає можливість платникам податків заощадити свій час, зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкувати паперову контрольну стрічку і зберігати її протягом трьох років. Крім того, використання контрольної стрічки призведе до значного зменшення кількості перевірок платників податку.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Який базовий податковий (звітний) період встановлений для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Згідно з пп. 265.6.1 п. 265.6 ст. 265 Податкова кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Що є базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до п. 265.3.1 ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості.

База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно (пп. 265.3.2 п. 265.3 ст. 265 ПКУ).

База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (пп. 265.3.3 п. 265.3 ст. 265 ПКУ).

У разі наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів (пп. 265.3.4 п. 265.3 ст. 265 ПКУ).

Які документи ФО повинна подати до органу ДПС для уточнення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначеної у податковому повідомленні-рішенні?

Податкові органи обчислюють суму податку на нерухоме майно для фізичних осіб та до 1 липня звітного року за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості надсилають платіжні реквізити та податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті.

Якщо фізична особа не згодна з розрахунками сум податку органу ДПС, вона має право звернутися до податкового органу для звірки даних щодо об’єкта оподаткування на підставі документів, які підтверджують право власності на нерухомість.

Які об’єкти нерухомості не є об’єктами оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? (пп. 265.2.2)

Не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

а) об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);

б) об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;

ґ) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю;

д) гуртожитки.

Пошук по сайту