ІНФОРМАЦІЯ ВІД ЗАХІДНО-ДОНБАСЬКОЇ ОДПІ

Дата публікації: 30.09.2013

Податок на прибуток: зменшення суми щомісячних авансових внесків.

     Міндоходів України повідомлено, що відповідно до змін, внесених Законом України від 04.07.2013 р. №403-VII до Податкового кодексу України, платники податку мають право на зменшення суми щомісячних авансових внесків на суму сплаченого авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

Зазначається, що оскільки суми щомісячних  авансових внесків визначаються виключно в декларації за попередній звітний рік і механізму коригування (зменшення) такої суми протягом року не передбачено, то залік сплачених протягом 2013 року сум авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів у зменшення щомісячних авансових внесків здійснюється за результатами декларування податкового зобов’язання за звітний 2013 рік.

 

Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій .

     З 18.09.2013 року набрав чинності наказ Мін доходів України, яким затверджено у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ Мін доходів України від 02.08.2013 року №317. Оновлений Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій розміщено на веб-сайті «Вісника Міністерства доходів і зборів України» (www.visnuk.com.ua).

 

Чи може бути платником єдиного податку першої групи фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібну  торгівлю у магазині на території ринку?

     Згідно з п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI – до першої групи платників єдиного податку належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 грн.

Відповідно до п.1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження №12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», яка затверджена наказом Державного комітету статистики України від 26.07.05р. №209 торгове місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (ваг, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків, у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства.

Отже, тільки фізичні особи – підприємці, які здійснюють роздрібний продаж товарів з торговельного місця на ринку, можуть бути платниками єдиного податку першої групи, а ті, що здійснюють продаж товарів у магазині, розташованому на території ринку, не можуть бути платником єдиного податку першої групи.

Пошук по сайту