ІНФОРМАЦІЯ ВІД ЗАХІДНО-ДОНБАСЬКОЇ ОДПІ

Дата публікації: 07.10.2013

Видаються тимчасові довідки щодо сплати утилізаційного збору

       З 1 вересня 2013 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Так, Податковим кодексом встановлено, що у разі пропуску транспортного засобу (або партії) на митну територію України контролюючий орган оформлює та видає на кожний транспортний засіб довідку про сплату або про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для подальшої передачі її майбутньому власнику транспортного засобу. Зважаючи на тривалість строку виготовлення бланків суворої звітності та з метою недопущення затримок в реєстрації транспортних засобів Міністерство рекомендувало митницям Мін доходів видавати тимчасові довідки за формою, оприлюдненою на офіційному сайті, із застосуванням в якості номера довідки номера митної декларації. Зазначені довідки будуть замінені в місячний термін після оприлюднення  Міністерством інформації про початок обміну.

 Побаження та пропозиції не залишаються без уваги

      В приміщенні Центру обслуговування платників податків Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області встановлено скриньку для заяв, пропозицій та анкет відвідувачів, де всі бажаючі можуть залишити свої пропозиції та зауваження щодо удосконалення податкового та митного законодавства і поліпшення роботи органів Мін доходів.

Крім того, відвідувачі Центру можуть висловити свою думку щодо якості адміністративних послуг, які надаються їм фахівцями інспекції, шляхом заповнення відповідної анкети. Результати опитування враховуються для подальшого удосконалення роботи інспекції в напрямку забезпечення своєчасного та якісного надання консультаційних та адміністративних послуг платникам податків.

 Користувачам РРО: звітуєте дистанційно – не подаєте щомісячний паперовий звіт

     Нагадуємо суб’єктам господарювання, що з 2014 року всім користувачам касових апаратів необхідно звітувати до Міндоходів України електронно. Для цього здійснюється заміна старого касового апарату більш сучасним, або переобладнується існуючий спеціальним модемом. Після підключення до Системи подання контрольної касової стрічки припиняється подання паперової звітності і контрольно-звітна інформація передається лише у електронному вигляді до Системи зберігання і збору даних РРО. До початку 2014 року за неподання звітності з касових апаратів в електронному вигляді не штрафуватимуть.

 Правильно заповнюйте заяву про відмову постачальника надати податкову накладну

      Якщо продавець відмовляється надати податкову накладну, порушує порядок її заповнення або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, то покупець має право додати до податкової декларації з ПДВ заяву зі скаргою на такого постачальника. Заява подається за формою згідно з дод.8 до декларації. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг. Також можна додати копії первинних документів, складених відповідно до Закону про бух облік, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг. Подання заяви та копій вказаних документів є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Платники, які подають звітність в електронному вигляді, мають подавати копії таких документів окремо у порядку, визначеному для подання звітності у паперовому вигляді (особисто платником податків або уповноваженою на це особою надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення).

 Порядок определения базы налогообложения по НДС с 1 сентября 2013 года

   В связи со вступлением в действие с 1 сентября 2013 года Закона Украины от 04.07.2013 №408-VII «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно трансфертного ценообразования» порядок определения базы налогообложения по НДС при поставке товаров/услуг изложен в новой редакции.

Пошук по сайту