ІНФОРМАЦІЯ ВІД ЗАХІДНО-ДОНБАСЬКОЇ ОДПІ

Дата публікації: 04.11.2013

Платники Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів

у Дніпропетровській області сплатили близько 36 млн. грн. ЄСВ на нові рахунки Міндоходів

     Всього на обліку у Західно-Донбаській ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області зареєстровано 13195 платників єдиного соціального внеску,  в тому числі юридичних осіб- 3624, фізичних осіб – 9571.

З них сплачують – 6267 , в тому числі юридичні особи – 1334, фізичні особи – 4995.

Отримати інформацію щодо нарахування та сплати ЄСВ ви можете  зателефонувавши до відділу адміністрування єдиного соціального внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області за номерами: 056(32)3-22-45, 056(32)3-20-20.

У Західнодонбаському регіоні з електронною стрічкою працює 83 відсотки касових апаратів

До Системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій (РРО) підключено вже 585 апаратів касової техніки – це 83 відсотки усіх РРО, зареєстрованих в Західно-Донбаській ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.

Ці касові апарати вже формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервер Міндоходів.

На електронній контрольній стрічці реєстраторів розрахункових операцій в пам’яті касового апарату або модему, який до нього приєднаний, формуються  копії розрахункових документів і фіскальних звітів. Один раз на добу цей звіт автоматично передається до серверу обробки інформації Міндоходів.

Такий формат моніторингу дасть змогу скоротити податкові перевірки та з економить час і кошти платників податків, а також уникнути штрафних санкцій за неподання електронної звітності, яка запроваджується з 1 січня 2014 року.

 

Західно-Донбаська ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про підсумки роботи зі зверненнями громадян

   У роботі зі зверненнями Західно – Донбаська ОДПІ забезпечує кваліфікований і своєчасний розгляд з метою оперативного розв’язання порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників, реального поновлення порушених конституційних прав та запобігання надалі таким порушенням.

Так з початку року до Західно-Донбаської ОДПІ надійшло 44 письмових звернення громадян.

Питання, з якими найчастіше звертаються громадяни були: контрольно – перевірочна робота, про невиплату заробітної плати та роботу без трудового договору, реєстрація та облік платників податків, на неправомірні дії працівників ПМ, зверенння, що не належать до компетенції органів Мін доходів, податок на доходи фізичних осіб, плата за землю.

Слід зазначити, що Західно-Донбаська ОДПІ приділяє увагу зверненням громадян як одному з пріоритетних напрямів роботи. Кожне звернення підлягає ретельному розгляду та глибокому систематичному аналізу, розглядаються об’єктивно та своєчасно. Узагальнення даних розгляду звернень громадян змогу своєчасно виявити найгостріші проблеми та попередити їх повторне виникнення.

Міністр Олександр Клименко подякував платникам, які вчасно здали звітність з ЄСВ та зробили це онлайн

Зміна адміністратора ЄСВ пройшла вдало – платники вчасно здали 661 тисячу звітів до органів Міністерства доходів і зборів України. Всього звітували про сплату соціального внеску майже 4 млн. підприємств та громадян.

Про це під час прес-конференції повідомив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

«Я хочу подякувати всім платникам єдиного соціального внеску за те, що вони зуміли переорієнтуватися зі зміною адміністратора, а також за активну переорієнтацію на електронну форму звітування», – зауважив Олександр Клименко.

Він додав, що після передачі функцій адміністрування ЄСВ до Міндоходів доля звітності, поданої в електронному вигляді, зросла з 38 до 60%.

Олександр Клименко запевнив, що Міністерство доходів і зборів  створюватиме умови для повного переведення адміністрування єдиного соціального внеску на електронні системи сплати та звітування.

«Електронна форма звітності – це вигідно і платникам, і Міністерству. У цьогорічному рейтингу Doing Business позиції України зросли відразу на 28 пунктів. Окремо експерти відзначили прогрес, який зробила Україна в електронному звітуванні. За рік це дозволило скоротити час, необхідний на виконання податкових зобов’язань, на 101 годину. Такий успіх України – досягнення, в першу чергу, самих платників, які позитивно сприймають інновації», – підкреслив Олександр Клименко.

За офіційними даними Міндоходів, за 25 днів жовтня місячні збори ЄСВ становили 12,7 млрд. грн. Усі перераховані платниками суми були оперативно розподілені між соціальними фондами.

 

На Дніпропетровщині завадили вивезенню з України 37 колекційних монет без експертизи

     Не всі речі, які затримуються на кордоні, мають значну, в тому числі і історичну цінність. Так, на митному посту «Дніпропетровськ – аеропорт» Дніпропетровської митниці Міндоходів, після проходження білої смуги «зеленого коридору» під час опитування та огляду затримано громадянина українського походження, в багажі якого виявлено 37 різних монет та 4 банкноти номіналом у 100 та 20 українських гривень.

Вже під час експертизи виявилося, що жодної цінної монети в колекції немає. Монети, а серед них більшість звичайних монет, іноземного походження та мідних монет Російської імперії, значний час були у використанні – тож банківської вартості, нумізматичної чи історичної цінності не мають. Їх загальна вартість не перевищує 200 українських гривень! Але громадянин Канади навіть не ознайомився з правилом перетину кордону, тож щоб не пропустити свій рейс, всі монети йому довелося залишити на території України, написавши відказну заяву. Хоча, досить було сплатити копійчане мито і монети могли б успішно перетнути кордон.

Тож, громадянам та гостям області важливо пам’ятати, що будь яка річ, якій виповнилося п’ятдесят і більше років, перш ніж перетнути кордон повинна пройти експертизу служби контролю за переміщенням культурних цінностей та отримати відповідний дозвіл.

 

Відшкодування ПДВ суб’єктам господарської діяльності Західно-Донбаської ОДПІ

    У Західно-Донбаській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області зареєстровано 663 суб’єкта господарської діяльності – платника ПДВ, з них юридичні особи – 578, фізичні – 85.

Станом на 31.10.2013 суб’єктами господарської діяльності заявлено до відшкодування податку на додану вартість на розрахункові рахунки у сумі 17332,7 тис. грн., відшкодовано – 17325,2 тис. грн., упереджено – 7,5 тис грн., залишок невідшкодованих сум ПДВ відсутній.

Підприємства, які відповідають критеріям автоматичного відшкодування ПДВ, на обліку в Західно-Донбаській ОДПІ відсутні.

Майже 100 відсотків платників ПДВ Західно-Донбаської ОДПІ звітує «електронкою»

Загальна кількість платників податку на додану вартість Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області 663, з них юридичні особи – 578, фізичні – 85. Із них засобами телекомунікаційного зв’язку прозвітували 99% юридичних осіб та 100% фізичних осіб.

Варто зауважити, що подання звітності в електронному вигляді має низку переваг. Перехід на електронну систему звітності дає також багато нових можливостей самому бухгалтеру. Це – і автоматичний розрахунок підсумкових або розрахункових рядків звітності, який зводить до мінімуму арифметичні помилки, і своєчасне оновлення програмного забезпечення при введенні нових звітних форм. Але найголовніше – подавати звітність можна, не виходячи зі свого офісу.

 

ДО 3340 ТИС. КОРИСТУВАЧІВ БЕЗКОШТОВНИМИ КЛЮЧАМИ МОЖУТЬ ПРИЄДНАТИСЯ ПЛАТНИКИ ЄСВ.

      З лютого по жовтень місяці 2013 року 3340 тис. платників податків Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області одержали безкоштовні послуги електронного цифрового підпису (ЕЦП) АЦСК ІДД Міндоходів України.

До цих абонентів, які вже одержали безкоштовні ключі ЕЦП та відчули переваги  електронного звітування, тепер можуть приєднатися платники єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Електронні формати документів звітності з єдиного внеску та довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду розміщено на вебпорталі Міністерства.

Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua.

 

ЭКОЛОГИЧЕСКИЙ НАЛОГ ЗА УТИЛИЗАЦИЮ СНЯТЫХ С ЭКСПЛУАТАЦИИ ТРАНСПОРТНЫХ СРЕДСТВ ПРИ ПРИОБРЕТЕНИИ ТРАНСПОРТА ДО И ПОСЛЕ 01.09.2013 ГОДА.

     С 01.09.2013 года вступили в силу изменения в Налоговый кодекс Украины относительно уплаты экологического налога за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств.

Плательщиками данного налога являются лица, которые ввозят на таможенную территорию Украины транспортные средства, осуществляют производство транспортных средств на территории Украины и лица, приобретающие транспортные средства у не плательщиков утилизационного налога.

Кодексом также определен круг неплательщиков этого налога. К нему относятся

лица, которые приобрели на территории Украины транспортные средства и в установленном порядке были впервые зарегистрированные и/или перерегистрированные до 1 сентября 2013 года.

Таким образом, в случае, приобретения транспортных средств после 1 сентября 2013 года, которые были зарегистрированы в установленном порядке до 1 сентября 2013 года, то экологический налог за утилизацию снятых из эксплуатации транспортных средств не платится.

 

ПЕРЕКОНАЙТЕСЬ ЩО ЕЛЕКТРОННА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРИЙНЯТА.

      Пунктом 49.9 статті 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, надана платником засобами електронного зв’язку вважається прийнятою за наявності квитанції про отримання податкової декларації. Нагадаємо, платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

 

ЗА НЕСВОЄЧАСНО СПЛАЧЕНІ СУМИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ НАРАХОВУЄТЬСЯ 10% ШТРАФУ.

    За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) до платників єдиного внеску (далі – ЄВ) накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Розрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.

При застосуванні вказаних штрафів приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний період, за який сплачується ЄВ, незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

На суму недоїмки платнику ЄВ нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу, нарахування якої починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного

платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

З початку року Центр обслуговування платників Західно-Донбаської ОДПІ  надав понад  97,7 тис. послуг

У переважній більшості звернення платників стосувалися видачі реєстраційних номерів облікової картки платника податків (ідентифікаційних номерів) – це майже 9,2 тис. звернень. З питань видачі довідок, патентів, свідоцтв та інших дозвільних документів Центром обслуговування платників надано понад 6,9 тис. послуг. Приймання звітності, прийом вхідної кореспонденції та консультативні поалуги складають 81,6 тис. звернень.

Нині Центр обслуговування платників надає 30 безоплатних адміністративних послуг.

Час прийому відвідувачів у Центрі обслуговування платників Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг) – вівторок, середа, п’ятниця з 9.00 до 18.00 год.; понеділок та четвер з 9.00 до 20.00 год.; субота – з 9.00 до 16.00 год.

Пошук по сайту