Інформація від Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області

Дата публікації: 19.11.2013

Заява про відмову від сплати єдиного податку подається не пізніше ніж за 10 днів до початку нового кварталу

У разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності фізична особа – платник єдиного податку подає заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування. Заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року).

До заяви включаються, зокрема, відомості про дату припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності.

Єдиний податок не сплачується з періоду, наступного за періодом, у якому подано відповідну заяву.

Тобто, єдиний податок не сплачується підприємцями:

– І та ІІ груп – з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому подану таку заяву;

– ІІІ та IV груп – з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, в якому подано таку заяву.

 

У Західнодонбаському регіоні з електронною стрічкою працює 87,2 відсотки касових апаратів

Станом на 12 листопада 2013 року до Системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій (РРО) підключено вже 607 апаратів касової техніки – це 87,2 відсотки усіх РРО, зареєстрованих в Західно-Донбаській ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.

Ці касові апарати вже формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервер Міндоходів.

На електронній контрольній стрічці реєстраторів розрахункових операцій в пам’яті касового апарату або модему, який до нього приєднаний, формуються  копії розрахункових документів і фіскальних звітів. Один раз на добу цей звіт автоматично передається до серверу обробки інформації Міндоходів.

Такий формат моніторингу дасть змогу скоротити податкові перевірки та з економить час і кошти платників податків, а також уникнути штрафних санкцій за неподання електронної звітності, яка запроваджується з 1 січня 2014 року.

 

З 1 січня 2014 року перевірку щодо сплати податків можна пройти дистанційно

Платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, з 01.01.2014 року за власним бажанням можуть замовити в органі Міндоходів проведення електронної перевірки щодо правильності нарахування та сплати ними податків та обов’язкових платежів. Про це розповіла під час зустрічі з місцевими засобами масової інформації начальник Західно-Донбаської ОДПІ Ірина Яремчук.

Для цього платник повинен подати Заяву до територіального органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку. Заява подається за 10 календарних днів до початку проведення перевірки.

Електронна перевірка може бути проведена за визначені в Заяві податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки, але не менше одного базового податкового (звітного) періоду.

Для проведення електронної перевірки платник податків разом із Заявою повинен забезпечити подання до територіального органу Міндоходів в електронній формі документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб та у встановленому форматі.

Результатом податкової перевірки є довідка, яка складається у двох примірниках і підписується уповноваженими від податкової служби особами, які проводили таку перевірку. Якщо ж платник податків не згоден з результатами перевірки, він має право направити свої зауваження разом з підписаним примірником довідки або надати заперечення протягом 5 днів з моменту її вручення.

З 1 січня 2015 року така послуга буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування, а з 1 січня 2016 року – для всіх категорій платників податків.

 

Електронний ключ від Міндоходів діятиме 2 роки

З 1 листопада 2013 року для клієнтів акредитованого центру сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів від Міндоходів формуються на два роки.

Таку можливість Центр сертифікації ключів, який діє при Міністерстві, отримав після проходження процедури акредитації. Було сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, що дало змогу подовжити термін дії цифрових підписів.

У Міністерстві також відзначають, що на сьогодні проходить процес обговорення проекту, згідно з яким термін дії електронного ключа для фізичних осіб збільшиться до 3 років. Такі зміни запропоновані фахівцями відомства в проекті постанови Кабінету Міністрів України щодо Порядку акредитації центру сертифікації ключів. Крім того, до 6 років може подовжитися і термін дії сертифікату акредитованого центру.

Завантажити актуальні технологічні сертифікати АЦСК ІДД Міндоходів можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.

 

Понад 81% касової техніки вже передають звітність дистанційно

До Системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій Міндоходів підключено майже 197 тис. одиниць касової техніки. Це складає понад 81% від загальної кількості реєстраторів.

Власники цієї техніки вже спілкуються з органами доходів і зборів дистанційно, оскільки вся звітність автоматично передається до серверу обробки інформації Міністерства.
Ті ж платники, які ще не переобладнали свою техніку, можуть зробити це без фінансових втрат для себе до 1 січня 2014 року. Саме з цього часу запроваджується відповідальність за неподання електронної звітності.

На сьогодні всі перевірки цієї категорії платників проводяться за заявами громадян та інформацією від державних органів про наявність правопорушень у суб’єктів господарювання і є виключно крайнім засобом впливу на недобросовісних підприємців.
Порівняно з минулим роком за 10 місяців поточного року кількість перевірок підприємств, які використовують касові апарати, скорочена більш ніж вдвічі. Так, з початку року було проведено 11,8 тис. таких перевірок, порушникам донараховано 176 млн. грн. штрафних санкцій.

Перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій, дозволених до використання, розміщено на порталі Міндоходів (http://minrd.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/reestri/94957.html).

Пост-митний аудит Дніпропетровщини дає вагомі надходження до бюджету

Фахівцями ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області з забезпеченням функцій пост-митного аудиту з серпня 2013 року проведено 5 перевірок дотримання суб’єктами господарювання митного законодавства.

В ході аналітичної роботи, проведеної шляхом аналізу електронних копій митних декларацій, оформлених в режимі імпорт, встановлені випадки з невідповідної класифікації товару хімічного походження згідно УКТЗЕД.

Так, по підприємству ТОВ «П» при перевірці відповідності класифікації товарів хімічного походження встановлено невідповідність хімічних складових цього товару, наведених у митній декларації, опису та правилам класифікації за кодом УКТЗЕД.  Встановлене порушення призвело до заниження ставки та суми ввізного мита.

За результатами перевірки додатково нараховано грошові зобов’язання у сумі 1,6 млн.грн., які в повному обсязі сплачені підприємством ТОВ «П» до держбюджету України.

Пошук по сайту