Інформація від Західно-Донбаської ОДПІ про зміни до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості

Дата публікації: 21.08.2013

Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості” від 04.07.2013 N 403-VII, яким, зокрема, передбачено, що у 2013 році контролюючі органи не нараховують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичним особам – платникам податку, і цей податок фізичними особами не сплачується.

Відтак, нарахований за 2013 рік податок власники об’єктів житлової нерухомості будуть сплачувати у 2014 році. Разом з тим, до кінця звітного року, тобто до 31 грудня, вони, звернувшись до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації, можуть звірити дані оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів із даними, що є у підрозділах Міндоходів, –   про це розповіла начальник Західно-Донбаської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області Ірина Яремчук під час зустрічі з місцевими засобами масової інформації.

Окрім того, Закон суттєво збільшив розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга, незалежно від кількості об’єктів. Так, за новими правилами, не сплачуватимуть податок власники квартир, сумарною житловою площею, не більшою від 120 кв. м. Для власників будинків „пільгова площа” передбачена у розмірі 250 кв. м., знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо ж ви є власником квартири та будинку одночасно, при цьому їх загальна житлова площа не перевищує 370 кв. м., ви також не сплачуватимете податок на нерухомість.

Разом з тим, якщо ваша площа нерухомості буде більшою за вищезазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують встановлений розмір.

Нововведенням є той факт, що пільгових метрів не матимуть ті громадяни-власники житла, хто використовує об’єкти його для одержання доходів. Зокрема, здає в оренду, лізинг або використовує у підприємницькій діяльності,

Щодо ставок податку, то вони будуть диференційовані. За квартири, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, сплачуватиметься не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п). У разі перевищення – 2,7%. Власникам будинків нарахують не більше 1 відсотка м.з.п., якщо житлова площа не перевищує 500 кв. метрів, та 2,7%; у разі перевищення.  Господарям квартир та будинків ­– 1 відсоток м.з.п. за житлову площу до 740 кв. метрів та  2,7%, за наступні метри.

Є приємне нововведення і для юридичних осіб. Їм продовжено термін подання декларації з податку на нерухомість з „1 лютого” до „20 лютого”.

Громадяни, які вже сплатили податок до бюджету, в першу чергу, повинні до кінця цього року прийти в податкову інспекцію за місцем своєї реєстрації та здійснити звірку нерухомого майна. Сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році, – повідомила начальник інспекції Ірина Яремчук.

Із питань оподаткування нерухомості громадяни  можуть звернутися до Центру обслуговування платників податків при Західно-Донбаській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, що за адресою: м.Павлоград вул. Верстатобудівників 14а.

Пошук по сайту