На Дніпропетровщині стартував ІІ обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України

Дата публікації: 10.02.2015

6 лютого розпочалась робота у трьох відділеннях Малої академії наук –  «Філософія», «Історія» та «Науки про Землю». Учасниками урочистого відкриття стали понад сотні юних науковців. Одразу після урочистостей діти взялися до написання контрольних робіт з базових дисциплін. Загалом протягом лютого у півфіналі інтелектуальної першості змагатимуться автори близько тисячі наукових проектів. Переможці обласного етапу отримають право представити Дніпропетровщину на Всеукраїнському етапі наукового турніру.

«Мала академія наук дає змогу молодому вченому реалізуватися ще у шкільні роки. Перш за все, завдяки талановитим педагогам. Лише за останні три роки кількість слухачів обласного відділення МАН збільшилась з 900 до понад 4 тис. дітей. У цьому році ми плануємо розширити структуру академії, відкривши нові відділення у Дніпродзержинську та Кривому Розі», – повідомив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Демчик.

Трикратна учасниця конкурсу-захисту МАН, одинадцятикласниця з міста Кривого Рогу Єлизавета Бордунова цього року захищатиме одразу дві роботи. Після закінчення школи дівчина планує вступати до ВНЗ. Із майбутньою професією Єлизавета вже визначилась:

«Я написала наукові роботи з історії та правознавства. Тут мої дослідження традицій свята Хануки, а також актуальні питання реформування кримінальної юстиції для неповнолітніх. Сьогодні я писатиму контрольну роботу з базового компоненту з історії України. Цього року я також складатиму іспити з цього предмету, щоб вступити до ВНЗ та вивчати правознавство. Тому підготуватися до сьогоднішньої події мені було неважко», – розповідає півфіналістка конкурсу МАН.

Протягом лютого відбіркові тури проходитимуть на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та Національного гірничого університету. Результати змагання оприлюднять на початку березня.

Зазначимо, що у 2015 році усі призери ІІ туру конкурсу-захисту МАН також отримуватимуть обласні стипендії. У 2014 році матеріальне заохочення вибороли 299 переможців обласного етапу. Також минулоріч 52 учні стали фіналістами інтелектуальної першості, 36 з яких здобули у фіналі призові місця.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

 

Пошук по сайту