Отримання стипендії в 2017 році: рейтинг успішності студентів

Дата публікації: 24.02.2017

Стипендія для студентів у 2017 навчальному році – досить актуальна тема, оскільки була проведена довго обіцяна стипендіальна реформа, за результатами якої був введений рейтинг успішності студентів та збільшений розмір стипендій.

Питання зміни порядку призначення стипендії та її розміру розглядались і обговорювались ще з 2012 року, коли розпочались розмови про реформування системи освіти в Україні в цілому. 1 липня 2014 року Верховна Рада України проголосувала за новий Закон України “Про вищу освіту”, який набрав чинності 6 вересня 2014 року, але жодна з норм, які були передбачені у статті 62 цього закону не були виконані до сьогодні. Проте 15 вересня 2016 року Кабінет Міністрів України вносить до Верховної Ради України законопроект №5130, який 6 грудня 2016 року був прийнятий. Цим законопроектом вносяться зміни до статті 62 Закону України “Про вищу освіту”.

Відповідно до змін відсоток студентів, які будуть мати право отримання академічної стипендії не менше 40-45% за рейтинговою системою. Розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для студентів вищих навчальних закладів I – II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” або “бакалавр”, крім тих, що навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі, – 830 гривень на місяць. Розмір соціальної стипендії для студентів вищих навчальних закладів I – II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” або “бакалавр”, – 750 гривень на місяць.

Вищі навчальні заклади повинні будуть самостійно визначати критерії отримання стипендії.

“Це абсолютно новий, рейтинговий підхід до призначення стипендій, які будуть отримувати студенти. Кожен ВУЗ розробить свої критерії для складання рейтингу, який буде затверджуватися вченою радою закладу за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування”, – розповіла міністр освіти і науки України Лілія ГРИНЕВИЧ.

На 90% місце в рейтингу визначатиме успішність, а на 10% – критерії, які визначить навчальний заклад. Це допоможе визначити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії всі вони отримали однаковий середній бал.

Пошук по сайту