Павлоградський коледж і ДТЕК Павлоградвугілля: співпраця в підготовці молодих кадрів

Дата публікації: 14.06.2017

Павлоградський коледж і ДТЕК Павлоградвугілля: співпраця в підготовці молодих кадрів
Студенти групи Е-2-14 проходять інструктаж з техніки безпеки перед спуском в шахту. 2017 р.

Нині вища освіта в Україні набуває нового функціонального спрямування й перетворюється на глобальний чинник розвитку суспільства. Сучасного фахівця відрізняє компетентність, уміння поновлювати і розширювати базові знання, здатність до самостійного оперативного вирішення задач. В Західному Донбасі вже понад 60 років здійснює підготовку молодших спеціалістів Павлоградський коледж Державного ВНЗ «НГУ», який є освітнім, виховним і культурним центром для молоді.

Однією з ланок засвоєння навчального матеріалу й основою студентської професійної освіти є практична підготовка. З метою забезпечення виконання плану проведення практичного навчання укладено договори про співпрацю з роботодавцями Західного Донбасу щодо забезпечення проходження всіх видів практик. З 1989 р. коледж тісно співпрацює з ДТЕК Павлоградвугілля щодо організації і проведення практичної підготовки студентів.

На сьогодні вже 96 студентів коледжу — випускників 2017 р. успішно пройшли практичне навчання на підприємствах ДТЕК Павлоградвугілля. За результатами практичної підготовки студенти коледжу на базі Тернівського учбово-курсового комбінату склали іспити та отримали робітничу професію ГРОЗ та МПУ.

Перше ознайомлення студентів ІІ і ІІІ курсів гірничих спеціальностей з майбутньою професією відбувається під час екскурсій до музею історії і трудової слави ДТЕК Павлоградвугілля, народного музею шахтарської слави шахти Західно-Донбаської. Крім того, студенти відвідують Тернівський учбово-курсовий комбінат, Восьмий воєнізований гірничо-рятувальний загін тощо. Тільки цього року майбутні гірничі електромеханіки та техніки-технологи ознайомилися з роботою гірничих підприємств шахтоуправлінь ім. Героїв космосу, Дніпровське, Тернівське, Першотравневе. На все життя студенти III курсу запам’ятають перший спуск у шахту, ознайомлення з організацією робіт видобувної, підготовчої та допоміжних дільниць шахт Степова, Дніпровська, Західно-Донбаська. У сучасних умовах важливо продемонструвати студентам новітні технології ведення гірничих робіт, новинки технологічного та електричного обладнання.

Адміністрація коледжу дуже вдячна керівництву ДТЕК Павлоградвугілля, очолюваного генеральним директором Сергієм Вороніним, а також керівникам ШУ ім. Героїв космосу Сасуну Мкртчяну, ШУ Тернівське Василю Снігуру, ШУ Дніпровське Олександру Ковалю, ШУ Першотравневе Олександру Гусєву, командиру 8-го ВГРЗ Володимиру Макаренку, директору Тернівського учбово-курсового комбінату Михайлу Василенку за чудову можливість тісно співпрацювати з провідними фахівцями вказаних підприємств. Така допомога конче необхідна і корисна. Для нас дуже важливо постійно відчувати вашу підтримку – починаючи з надання місця практики для студентів коледжу і закінчуючи їх працевлаштуванням.

Педагогічний колектив навчального закладу вдячний усім фахівцям, які зустріли наших студентів, розповіли про специфіку роботи на вугільних підприємствах регіону, престижність важкої, але такої необхідної для країни шахтарської праці. За цікаві і змістовні бесіди та екскурсії для студентів усіх спеціальностей. На все життя залишаться настанови старшого покоління, посіяні в юних душах зернятка відповідальності за справу, бажання вчитися новому, отримувати певні професійні навички, розвиватися, адаптуватися до сучасних вимог, вміння працювати в колективі в реальних умовах виробництва.

Сподіваємося на подальшу ефективну співпрацю у справі підготовки кваліфікованих кадрів для економіки України.

З повагою, педагогічний колектив Павлоградського коледжу Державного ВНЗ «Національний гірничий університет»

Джерело

Пошук по сайту