Працюючий студент має право на податкову соціальну пільгу

Дата публікації: 16.10.2013

Працюючий студент має право на податкову соціальну пільгу

     Про це розповів заступник начальника Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Олександр Сиротенко під час зустрічі з місцевими засобами масової інформації.

Відповідно до статті 169 Податкового кодексу України (далі –ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподаткованого доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги. Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованої заробітної плати платнику податку протягом місяця, якщо розмір такої зарплати не перевищує суму місячного прожиткового мінімуму, встановленого для працюючої особи станом на 1 січня звітного року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2013 році – 1610 грн.).

Отже, якщо студент, отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується.

Якщо ж студент не отримує стипендію і одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, то він має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150% при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 1610 грн.

При цьому, студент повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету.

    Вересневий звіт єдиного внеску подається до органу доходів і зборів по 21 жовтня включно

Про це розповіла начальник Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Ірина Яремчук під час зустрічі з місцевими засобами масової інформації.

Страхувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), у частині подання звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.

При цьому, якщо останній день строку подання звіту припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, то останнім днем подання звіту вважається перший після нього робочий день.

Таким чином, оскільки 20 жовтня – вихідний день, то звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за вересень місяць потрібно буде подати до органу доходів і зборів за місцем взяття на облік, як платників єдиного внеску, по 21 жовтня 2013 року включно.

 

Платники єдиного податку Західнодонбаського регіону сплатили до бюджету 14,5 мільйонів гривень єдиного податку .

          За дев’ять місяців поточного року платники податків Західнодонбаського регіону, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили 14 мільйонів 543 тисячі гривень єдиного податку. Більша частка цієї суми надійшла від спрощенців – фізичних осіб, яких на сьогодні налічується 4156. Кількість юридичних осіб, які перебувають на спрощеному оподаткуванні,  – 694 підприємства.

«У січні-вересні 2013 року від приватних підприємців Західнодонбаського  регіону бюджет отримав 10,2  мільйона гривень. Це на 3,5 мільйона гривень перевищує надходження 2012 року. В свою чергу, юридичні особи, які перебувають на спрощеному оподаткуванні, на початок жовтня сплатили 4,4 мільйона гривень податку. Бюджет отримав додаткових 1,5 мільйона гривень порівняно з минулим роком», – зазначила начальник Західно-Донбаської ОДПІ  ГУ  Міндоходів  у Дніпропетровській області Ірина Яремчук.

За статистикою Західно-Донбаської ОДПІ найбільш популярною групою у Західнодонбаському  регіоні є друга група спрощеного оподаткування, на якій перебуває 1909 платників.  У першій групі спрощеного оподаткування перебувають 1124 особи, а 1120 спрощенців вважають для себе привабливою третю групу.

Нагадаємо, у 2013 році для другої групи платників єдиного податку введено подання звітності раз на рік, а не щоквартально. Також, серед позитивних змін – платники мають можливість подавати заяви  про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді, за власним рішенням протягом року спрощенці мають змогу змінювати групу.

Пошук по сайту