Розрахунок податку на нерухоме майно, якщо у власності декілька об’єктів нерухомості

Дата публікації: 25.04.2013

Як розраховуватиметься податок для тих громадян, які мають у власності декілька об’єктів нерухомості?

Підпунктом 265.3.4 п. 265.3 ст. 265 Податкового кодексу встановлено, що у разі наявності у платника податку декількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.

Одночасно слід зазначити, що цим Кодексом визначено платників податку в разі перебування об’єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності декількох осіб. У таких випадках механізм визначення платників податку на нерухоме майно такий.

По-перше, якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності декількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

По-друге, якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності декількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

По-третє, якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності декількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 Західно-Донбаська ОДПІ Дніпропетровської області ДПС

Пошук по сайту