Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв
Одним із критеріїв сталого розвитку суспільства виступає раціональне використання надр України

Голова комісії – Ревука Марія Вікторівна
Кваліфікація технік-електромеханік гірничий
Термін навчання: за денною формою на основі базової загальної середньої освіти (9 класів) – 3 роки 10 місяців, за заочною формою навчання на основі повної загальної середньої освіти (11 класів) – 2 роки 8 місяців, на основі ОКР «кваліфікований робітник» 1 рік 9 місяців.
Перший набір студентів за спеціальністю здійснено у 1989 році. За час існування гірниче відділення випустило понад 2500 тисячі спеціалістів.
Молодший спеціаліст готується для керівництва, організації та виконання робіт з експлуатації, монтажу і ремонту гірничого обладнання шахт.
Студенти навчаються:
– обґрунтовано вибирати і підготовляти до експлуатації гірниче електромеханічне обладнання для конкретних гірничо-геологічних умов;
– усувати і попереджувати неполадки в роботі гірничо-електромеханічного обладнання;
– здійснювати основні техніко-економічні розрахунки з ремонту, монтажу, обслуговуванню електромеханічного обладнання вугільних підприємств;
– оформляти документацію на виготовлення, ремонт та поставку запчастин і обладнання;
– організовувати і проводити поточний ремонт гірничих машин, електромеханічного обладнання, автоматичних пристроїв, слідкувати за якістю ремонту;
– складати графіки планово-попереджувального ремонту машин і механізмів;
– контролювати дотримання охорони праці та правил техніки експлуатації гірничого обладнання та апаратури; вести облік планових завдань, продуктивності праці, обсягів робіт з ремонту та обслуговування гірничого електромеханічного обладнання, тощо.
Молодший спеціаліст може працювати на підприємствах вугільної промисловості, у проектних, пошукових і науково-дослідних організаціях на посадах механіка дільниці, майстра по ремонту обладнання, електромеханіка зміни або дільниці, а також на посадах слюсаря по обслуговуванню стаціонарного обладнання, механіком спецавтоматики, гірничого майстра дільниці автоматизації служби АСУ шахти; гірничого майстра дільниці ВТБ; помічника начальника дільниці ВТБ, тощо.
Викладачі: Шаріна Вікторія Савеліївна, Сторожко Ірина Іллівна, Андрієвська Вікторія Вікторівна, Соколов Володимир Сергійович, Дубовська Людмила Миколаївна, Пономаренко Володимир Анатолійович.

Група Е-1-07 після першого навчального спуску в шахту

Випускники-горняки – наша гордість
