Урядом схвалено проект Указу Президента України «Про призначення довічних державних стипендій видатним діячам науки»

Дата публікації: 27.06.2012

Сьогодні Кабінетом Міністрів України схвалено проект Указу Президента України «Про призначення довічних стипендій видатним діячам науки».

Проект    акта    розроблено    відповідно   до   Указу   Президента    України від 10 вересня 2011 року № 906  «Про державні  стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери» Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації.

Зазначеним Указом Президента України визначено, що конкурсний  відбір  кандидатів на призначення державних стипендій Президента України  проводять   комісії,   які утворюються  в центральних органах виконавчої влади, зокрема, стосовно діячів науки – Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації.

Комісія, що утворена Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України відповідно до Указу Президента України від 10 вересня  2011 року № 906, у складі представників Національної академії наук, галузевих національних академій наук, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації розглянула кандидатів на отримання довічних державних стипендій для видатних діячів науки, наданих зазначеними  національними академіями наук України та центральними органами виконавчої влади.

За результатами конкурсного відбору Комісією запропоновано надати довічні стипендії ще 22 науковцям, що мають видатні наукові досягнення та досягли сімдесятирічного віку.

Фінансування видатків, пов’язаних з виплатою 22 довічних державних стипендій для видатних діячів науки, передбачено Державним бюджетом України на 2012 рік Державному агентству з питань науки, інновацій та інформатизації України.

Розмір довічної державної стипендії для видатних діячів науки дорівнює 1,5 прожитковому мінімуму для осіб, що втратили працездатність, і становитиме з 01.07.2012 – 1266 гривень.

Відповідно до зазначеного Указу Президента України призначається всього 100 державних довічних стипендій для видатних діячів наук.

Пошук по сайту