Вадим Нестеренко: «На Дніпропетровщині створюються необхідні умови для розвитку дітей з особливими потребами»

Дата публікації: 24.11.2013

Президент України Віктор Янукович поставив завдання – зберегти та розширити мережу позашкільних навчальних закладів. На Дніпропетровщині під керівництвом губернатора Дмитра Колєснікова створюються умови для розвитку всіх дітей регіону, зокрема для дітей із особливими потребами. За дорученням губернатора Дмитра Колєснікова його заступник Вадим Нестеренко зустрівся з вихованцями Котівського навчально-реабілітаційного центру, що знаходиться у Магдалинівському районі.

У навчально-реабілітаційному центрі гостей привітали вихованці вокальної студії «Веселі нотки». Заступник губернатора також ознайомився з роботою гуртків за інтересами: «Мукосолька», «Аплікація», «Ляльковий гурток», «Яйце-райце», «Умілі руки», «Вишиванка», «Фантазія», «Модульне орігамі», «Чарівна нитка», «Квілінг», «Бісеринка» та переглянув виставку дитячих робіт з народно-прикладного мистецтва.

Наразі у центрі навчаються 148 дітей. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти, що знаходяться під опікою, з інвалідністю та з багатодітних сімей.

«Всі діти різні – хтось запам’ятовує швидко, хтось повільніше, хтось у будь-якому колективі відчуває себе комфортно, хтось соромиться незнайомої компанії, декому потрібна особлива підтримка педагогів та медиків. Проте кожна дитина повинна мати можливість отримати освіту, розвинути свої здібності, реалізувати себе у житті. За завданням нашого губернатора Дмитра Колєснікова на Дніпропетровщині створюються необхідні умови для розвитку дітей з особливими потребами. І такі центри як Котівський дають таку можливість навіть тим, хто раніше не сподівався на повноцінне життя», – зазначив Вадим Нестеренко.

Діяльність центру будується на принципах взаємозв’язку розумового, морального, фізичного й естетичного виховання, рівності умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку, органічного зв’язку з національною історією, культурою та традиціями. Педагогічним колективом впроваджуються та використовуються інновації: ігротерапія, музикотерапія, танцювальна терапія, казко терапія.

У центрі працює дошкільне відділення, спеціальна загальноосвітня школа та реабілітаційне відділення. У реабілітаційному відділенні за індивідуальною програмою діти отримують як медичну реабілітацію, так і психолого-педагогічну, та соціально-побутову реабілітацію. Реабілітаційні заняття можуть відвідувати як ті діти, які постійно перебувають у центрі, так і ті, які проживають в сім’ї та відвідують загальноосвітній навчальний заклад або навчаються за індивідуальною формою навчання.

У центрі організована робота з дітьми, які відстають у навчанні. Тут організована робота з соціальної адаптації дітей до умов дошкільного закладу та шкільного навчання. Важливо, що до роботи з дітьми з особливими потребами залучаються їх батьки, проводиться просвітницько-роз’яснювальна робота серед населення, спрямована на розуміння проблем сім’ї, що виховує дитину з особливими потребами.

У Котовському навчально-реабілітаційному центрі дитина може пройти психолого-педагогічне обстеження. Тут також проходить вивчення її оточення, розроблення індивідуального плану корекції розвитку на основі індивідуальної реабілітаційної програми, здійснюється низка системних психолого-педагогічних заходів для усунення відхилень психофізичного розвитку та сприяння всебічному розвитку дитини.

Довідково:

Загалом на Дніпропетровщині працює 6 санаторних інтернатів для дітей з хронічними захворюваннями серця, ендокринної, шлунково-кишкової систем, зі сколіозом. Дітям-інвалідам та дітям із вадами розвитку надається повний спектр навчальних і медичних реабілітаційно-корекційних послуг у 28 інтернатних закладах, 26 із яких мають статус навчально-реабілітаційних центрів, 2 – спеціальних шкіл. У 2012 році було створено 11 навчально-реабілітаційних центрів на базі спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів. У таких центрах діти-інваліди отримують медичну та соціальну реабілітацію, відповідну освіту.

Пошук по сайту