Вшануючи пам’ять про Великого Кобзаря…

Дата публікації: 16.01.2014

9 березня 2014 року виповнюється 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, художника, мислителя, палкого патріота України.

Він, безсмертний Тарас, для нашого народу – явище унікальне, неординарне. Тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне.

Він – українець, рівних якому планета не мала і не відомо, чи матиме.

Шевченко й Україна – невіддільні одне від одного. Нею він жив повсякчас, її вимріював, леліяв, за неї страждав, розплачувався казематом і засланням, гартуючи її міць, утверджуючи в ній прагнення до волі.

Шануючи Великого Кобзаря, ми вклоняємось йому за нетлінне слово, за любов до рідної мови, надію і віру, що Україна буде і що зійде над нею щаслива зоря свободи й розквіту.

У Вільненському НВК Новомосковського району протягом 2013 – 2014 навчального року проведено ряд заходів, присвячених 200 – річчю від дня народження Т.Г.Шевченка з метою розширення знань учнів про творчість та життєвий шлях патріота України, поглиблення знань про багатовікову історію і культуру рідного краю; виховання почуття гордості і поваги до історії та героїчного минулого нашого народу; формування ціннісного ставлення особистості до суспільства, мистецтва, мови, самого себе.

Учні 1 класу (класний керівник Макаренко Людмила Павлівна) вивчають життя і творчість Т.Г. Шевченка. Діти переглянули відеофільм «Казки картинної галереї», в якому тітонька Сова розповіла «Казку старого пасічника» про дитинство Тараса Шевченка та його любов до пісень, поезії, малювання. Яскраве оформлення відеофільму та музичний супровід сприяли розвитку пізнавальних інтересів першокласників. Зміст уроку був спрямований на розвиток громадянських якостей молодших школярів – патріотизму, гідності, відповідальності, національної гордості.

Учні старших класів та педагогічний колектив НВК постійно відвідують вистави у Дніпропетровському театрі імені Т.Г.Шевченка. Нові і незабутні почуття викликали у серцях дітей переглянуті вистави.

Викладка у бібліотеці «Земля, яку сходив Тарас» розповіла учням дитинство поета. Бібліотекарем Шерстюк Лідією Іванівною проведено з учнями 5-7 класів знайомство з книгою «Черкащина – Шевченківський край» та презентацію-огляд рукописного збірника «Три літа».

На годині спілкування «Вічно живий» вихованці НВК познайомилися з пам’ятниками Шевченку в Україні та за її межами. Учні дізналися, що одним з найкращих вважається пам’ятник у Харкові. Великі пам’ятники Кобзареві встановлені також у Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Львові та інших містах. За кордоном пам’ятники Шевченку встановлено у Росії (Москва, Санкт-Петербург), США (Вашингтон), Канаді (Вінніпег, Торонто)… Найбільшим меморіальним комплексом, присвяченим Кобзареві, є Шевченківський національний заповідник на місці поховання поета на Тарасовій горі у Каневі. Національний музей Тараса Шевченка знаходиться у Києві, його філіалом є Літературно-меморіальний будинок-музей.

У Торонто (Канада) існує музей, присвячений виключно Шевченківській тематиці. У галузі літератури щорічно присвоюється Шевченківська премія — одна з найпрестижніших відзнак України.

Метою години-портрету «Шевченко-художник», проведеною Попковою Ганною Михайлівною з учнями 4 класу, було донести до свідомості учнів, що переважну частину своїх творів Шевченко написав і намалював не в Україні, але він зумів і на чужині виразити, відтворити духовний стан свого народу на драматичному етапі його історичного розвитку. Всупереч царській забороні малювати (але з негласного дозволу безпосереднього начальства) на засланні він зробив сотні малюнків і начерків – переважно пейзажів, а також портретів і жанрових сцен.

Майстриня села Вільного Старостенко Тамара Семенівна подарувала НВК рушник, вишитий власноруч до ювілею з Дня Народження Кобзаря.

Минуло багато років від дня народження Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами.

Кожне слово Тараса Григоровича Шевченка ніби із сьогоднішнього дня. Його твори допомагають осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості.

І дорослі, і діти вшановують геніального українського поета, художника, борця за волю народу і завжди будуть пам’ятати його заповіти.

Тож живімо Шевченковими заповітами!

З Тарасом Шевченком і «Кобзарем» Україна і її народ – непереможні!

 Макаренко Людмила Павлівна,
заступник директора з  виховної роботи

Пошук по сайту