Зарплата в «конвертах» – проблема нашого сьогодення

Дата публікації: 16.08.2013

Фахівці Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області за січень-липень 2013 року у ході перевірок по Західнодонбаському регіону виявили 18 неоформлених найманих працівників, яким виплатили близько 27 тисяч гривень заробітної  плати «в конвертах».

Донараховано 4,1 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, який сплачено до бюджету у повному обсязі.

Одним із пріоритетних напрямів роботи Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області є запобігання порушенням у сфері законодавства про працю, а саме: виявлення фактів виплати зарплати «в конвертах», використання праці неоформлених найманих працівників та подальше їх оформлення з виплатою заробітної плати і відповідним перерахуванням податків і зборів до місцевих бюджетів та соціальних фондів.

Так, в напрямку роботи, направленої на легалізацію трудових відносин з найманими особами за січень – липень 2013 по м.Павлограду та Павлоградському району  проведено:

– 43 засідання робочої комісії Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області з питань повноти оформлення найманих працівників та підвищення рівня заробітної плати;

– індивідуальну роз’яснювальну роботу з 98 платниками податків з питань дотримання законодавства про оплату праці.

За наслідками проведеної роботи додатково оформлено 80 найманих працівників, що забезпечило додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджету у сумі 37,5 тис.грн.

В Західно-Донбаській ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області  нагадують роботодавцям, що мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). Мінімальний рівень зарплати – державна соціальна гарантія, що є обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

    Довідково: Законом України від 06.12.2012р. № 5515-VI «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2013 року – 1147 гривень, з 1 грудня – 1218 гривень.

Пошук по сайту