«Здоровим бути модно»

Дата публікації: 20.03.2014

17 та 19 березня 2014 року у Павлоградському професійному ліцеї та Павлоградському технікумі ДВНГУ пройшло чергове заняття на тему: «Здоровим бути модно» по програмі курсового гігієнічного навчання, яке систематично проводиться в усіх навчальних закладах міста.

За ініціативою міського центру здоров’я та заступника з виховної роботи технікуму Гаркуші Н. Г. його провели студенти ІІ курсу Павлоградського медичного училища – члени волонтерського загону «Панацея». Ця акція продиктована об’єктивною реальністю. Адже в сучасних умовах погіршення стану здоров’я населення і, зокрема, молоді важливого значення набуває усвідомлення цінностей здоров’я.

За даними експертів ВООЗ в структурі факторів, які впливають на стан здоров’я населення, здоровий спосіб життя займає 50%, генетичні фактори – 20%, стан навколишнього середовища – 20%, якість медичного обслуговування – 10 %. Здоровий спосіб життя – це найперспективніший напрямок збереження та зміцнення здоров’я молоді, дотримання якого дасть свої позитивні результати.

Здоровий спосіб життя повинен пропагуватись як реалістична і приваблива альтернатива, якою люди повинні користуватися впродовж свого повсякденного життя. Найактивніші учасники волонтерського руху Павлоградського медичного училища Ткаченко Аня, Мойсенко Таня, Козловська Ксенія, Попова Ілона, Кільчинська Настя, Бучковська Ірина, Чилдрян Карина, Скляр Олександр, Кравцов Артур, Литовченко Юля, Мироненко Ання впродовж заходу розповідали студентам I курсу технікуму про фактори, які негативно впливають на здоров’я, такі як тютюнопаління, алкоголізм та наркоманія. Звичайно, не обійшли увагою проблему ВІЛ/СНІДу, яка є в край небезпечною загрозою для здоров’я та життя. Мова йшла також про недостатню фізичну активність молоді: згідно проведених досліджень, у нас рівень фізичної активності майже у 70% українців нижче мінімально припустимого в усіх вікових групах.

Волонтери звернули увагу студентів на важливу роль раціонального харчування в збереженні здоров’я, профілактиці самих різних захворювань та акцентували увагу першокурсників на значенні збереження психічного здоров’я та принципи його формування, умінню володіти своїми емоціями, попередженню конфліктних ситуацій в сім’ї та колективі та наголосили на тому, що вихід, навіть з найскладнішої ситуації, завжди є.

Вся інформація, яку надавали волонтери супроводжувалась демонстрацією відповідних відеоматеріалів: слайд-шоу, фрагментів відеофільмів, відео-кліпів. Вони досить вміло підібрані і скомпоновані, і наглядно демонстрували вплив необдуманої, неграмотної і безвідповідальної поведінки молодих людей на власне здоров’я. Вся волонтерська просвітницька робота проводиться в рамках Міжнародної програми «Рівний – рівному», яка є досить корисною та ефективною. Підготувала волонтерський загін та взяла безпосередню участь в інформаційно-просвітницькій роботі викладач Павлоградського медичного училища, ентузіаст своєї справи Пасіцельська Г.М.

Павлоградський міський центр здоров’я

http://pvgazeta.info

Пошук по сайту